פוסט זה מוגש תחת:

דגשי דף הבית, מדגישים,
ראיונות וטורים

מאת KC קרלסון

הבית המטורף של ארצ’י כרך א ‘. 1

1. הבית המשוגע של ארצ’י: אחד הכותרות של ארצ’י קומיקס (והגדולה), בבית המטורף של ארצ’י בקושי היו בו דמויות ארצ’י בכלל! תואר הליבה ניהל 65 גיליונות בין השנים 1959-1968, אם כי כנופיית ארצ’י הופיעה רק ב -18 הגיליונות הראשונים. תחת שינויים שונים בשמות ופורמט, הספר המשיך באופן כלשהו עד 1982. מי שזוכר את הכותרת ככל הנראה זוכר כמה סיפורי גיבורי -על מוזרים להפליא – בעיקר בכיכובו של קפטן ספוק או רונלד הילד הגומי – בשנות השישים. מעריץ צעיר מעט יותר עשוי לזכור את האוס המטורף של שנות השבעים – תכונת ארצ’י השלישית המובחתת על להקת רוק (אחרי הארכיס וג’וזי והפוסיקאטס) – שהשתלטו על התואר. את הגלאדס הוצאו על ידי קלייד דידיט, קמע מתישהו מהקומיקס המקורי של הבית המטורף. (הדמות גם הופיעה מדי פעם בקומיקס שלפני פוסיקאטס ג’וזי קומיקס, למרות שהוא נראה אחרת.) שאר הלהקה הייתה מורכבת משלושת אחיו, דיפי דידיט, דיק דידיט ודן דידיט, אבל הרבה מהמיקוד היה על הקבוצה המטורפת של הלהקה, פראן המאוורר, ומוד אובססיבי לאופנה המכונה רוד המוד-ושניהם הפכו בסופו של דבר למוקד התכונה, דוחפים את הלהקה הצידה. לאחר מכן יצא פראן את קלייד וגם את רוד והיא הייתה לעתים קרובות מרכז המשיכה (במיוחד כשדן דקרלו משך אותה על כיסויים).

אני לא בטוח אם פראן והדייטים יהיו בבית המטורף של קרייג יואי של קרייג יואי, אנתולוגיה מחדש, כריכה קשה חדשה של 204 עמודים מ- IDW איסוף בחירות מהכותרת המוזרה, אבל אני מקווה שיהיו קצת מידע מאחורי הקלעים על הקלעים על הקלעים על הקלעים על הסדרה, כמו שפחות נכתבה על מקורותיה. ספר ה- IDW נראה בעיקר לצייר מהשנים המוקדמות ביותר של הכותרת, כשהיה זה שילוב מוזר של חזיקים טיפוסיים בסגנון ארצ’י, תסמי המפלצת הפופולריים של העיד מגזין MAD המוקדם (פוסט-קורצמן). הם לא היו לבד בדיוק בזה, כפי שמציין עותק העטיפה החכם מאוד של הספר על ידי בדיקת מגזיני הומור פופולריים אחרים של הטיימס.

ההופעה הראשונה של סברינה בכל מקום, מהבית המשוגע של ארצ’י מס ’22. אמנות מאת דן דקרלו.

ראוי לציון גם בסוגיות הבית המטורפות המוקדמות הללו: זה המיקום של המופעים המוקדמים ביותר של סברינה המכשפה המתבגרת. היא מופיעה לראשונה בגיליון מס ’22 (אוקטובר 1962), שנכתבה על ידי ג’ורג ‘גלאדייר וצייר דן דקרלו, ומציגה הופעות ספורדיות במשך מספר שנים אחרי. מה שהכי מעניין בהופעות המוקדמות (ולעתים נדירות הודפסו מחדש) הוא שסברינה זו אינה הסברינה שאתה מכיר ואוהב מהסרטים המצוירים של יום שבת בבוקר ומופעי טלוויזיה אחרונים (שלא לדבר ). סברינה המוקדמת הזו היא ילדה רעה! היא משתמשת בכוחותיה כדי לחרוש חברים לא מודעים ולעינוי יריבים בעלי תשומת ליבו של החבר האמור. כשהיא בבית, היא נוטה להסתובב בתלבושות מאוד לא יוערות, חושבת מחשבות רעות. בשלב זה, סברינה לא נחשבת לאחת מהקאסט של ארצ’י של הדמויות. היא לא הופכת לחלק מהכנופיה (עם שינוי אישיות נלווה להיות ידידותית ועוזרת) עד שהסדרה המונפשת שלה החלה בשנת 1970.

למרות שזה עשוי להיות מזעזע עבור קוראי ארצ’י של ימינו לגלות שסברינה לא נתפסה במקור כדמות הבריאה והידידותית לילדים שהיא היום, זה באמת לא היה כל כך יוצא דופן באותה תקופה. עבור מעריצי ארצ’י רבים ותיקים, בסוף שנות ה -50 ותחילת שנות ה -60 היו “עידן הזהב” של ארצ’י, לפחות מבחינת יצירתיות וסיפורי סיפורים מבוססי אישיות. כמו כן, בשלב זה, ורוניקה וגם רג’י לא היו ממש טובים חברים מוצקים של החבורה כמו שהם היום. ורוניקה הייתה “מכשפה” בדרכה שלה, מבחינת האופן בו היא התמודדה עם בטי וגם עם ארצ’י, כמו גם הייתה אכזרית לחלוטין לג’וג’ד מדי פעם. מרבית מפגשי ארצ’י/רג’י הסתיימו לפחות באחד מהם בעין שחורה. האפיונים המוגדרים בצורה חדה יותר של העידן עשו יותר קונפליקט וסיפורים עשירים יותר מאשר הסיפורים האחרונים שבהם כל כנופיית ארצ’י הם חברים טובים (עם חילוקי דעות מדי פעם). אפיונו של ארצ’י פיפס קשים יותר דעכו בסוף שנות השישים, ככל הנראה לא בסתיו ו לאחר מכן הקומיקס השתנה כדי לשקף את אנשי הטלוויזיה המפוצלים של הדמות.

זו אחת הסיבות העיקריות לכך שאני מאוד מצפה לקרוא את סיפורי הארצ’י החופשיים של העידן הזה, כמו גם את גיבורי העל המזרים-מהבדיוניים כמו קפטן ספריק וסופר-צ’יק/אפרוח אדירים/ילדה אדירה. (הם לא היו בדיוק בקנה אחד עם שמות בבית המטורף – כולל כותרת הספר, שהיה בית משוגע או מטורף.) וחכה עד שתפגשלסטר מדהים וכיכר צ’סטר! ספר זה יתמלא ביצירות אמנות נפלאות של רבים מהאמנים הגדולים ביותר של ארצ’י, כולל דן דקרלו (בטי וורוניקה, ג’וזי), סאם שוורץ (ג’וג’ד), ג’ו אדוארדס (ל’יל ג’ינקס, קפטן ספוק, סופר ברווז) ואורלנדו בוסינו (סיפורים המחושבים כדי להניע לך עטלפים). בנוסף, יתכן שתופתעו לשמוע שהוולי ווד האגדי היה גם תורם מדי פעם לבית המטורף של ארצ’י, וחלק מהסיפורים שלו ייכללו.

כיכר צ’סטר ולסטר מדהימים מהבית המשוגע של ארצ’י מספר 21. אמנות מאת דן דקרלו.

כפי שאומר העותק למכר (ואני לא יכול לשפר אותו), הבית המטורף של ארצ’י “משלב בצורה מבריקה מגזיני סאטירה, שליחות גיבורי על, מגזיני מפלצת, נערות מתבגרות סקסיות, סוריאליזם, ביטים והיפטים, וגלושיות.” הבית המטורף של ארצ’י הוא אחד מ”רגעי הספוטניק “האותנטיים של הקומיקס מהימים שבהם היו ספרי קומיקס מיינסטרים יותר מסתם גיבורי על לבחירה. (פורסם כאשר ספוטניק היה למעשה במסלול!) אל תחמיץ את הפרוסה הנהדרת הזו של היסטוריה קומית ידועה מעט מ- IDW.

סוס כהה מתנות מספר 1

2. סוס אפל מציג מספר 1: האנתולוגיה המודרנית הגדולה ביותר של הקומיקס חוזרת עם מערך גיליון ראשון שיגרום ללב שלך למהר! הוא כולל יצירה חדשה של ניל אדמס, האוורד צ’ייקין וריצ’רד קורבן; בטון חדש (אחד מכוכבי הסיפור המקורי של DHP!) מאת פול צ’אדוויק; סיפור אימפריה ארגמן חדש של מלחמת הכוכבים; סיפור מוצא חדש לגמרי של כל הצבעים של קרלה ספיד מקניל; חזרתו של מר מפלצת של מייקל ט. גילברט; קטע פרוזה חדש של הרלן אליסון (שככל הנראה לא מת – כן!); והצצה מגניבה של הפריקוול הצפוי ביותר ל -300 – Xerxes מאת פרנק מילר. וזה רק הגיליון הראשון!

קנה מדוע לבזבז זמן בקריאה לי להתפוצץ על כמה זה נהדר כשאתה יכול להשיג את השפל מד”ר Dark Horse עצמו, מייק ריצ’רדסון. מייק דיבר לאחרונה עם רוג’ר אש של ווסטפילד על הפרויקט ועליך ללכת מייד כאן כדי לקרוא את כל זה (אם עדיין לא עשית זאת).

מיקי מאוס של וולט דיסני כרך א ‘. 1

3. מיקי מאוס של וולט דיסני: באחד מהצוותים הבלתי צפויים ביותר של הקומיקס, ספרי פנטגרפיה מזדווג עם דיסני כדי להציג את האוסף המוחלט של רצועת העיתונים הקלאסית של מיקי מאוס. זה מתרכז בריצה האפית של האמן והסופר פלויד גוטפרדסון, שנחשב לא רק לאחד מהקריקטוריסטים הגדולים של המאה העשרים, אלא גם “אמן מיקי מאוס”.

סיפורי מיקי של גוטפרדסון אינם כמו האישיות הקלה של המארח הנוכחי של כל דיסני. סיפורי ההרפתקאות ההולכים ושואגים לא רק מציגים את מיקי כעכבר המגרד ביותר, מחוספס ומטפל בכל הזמנים, הם אומרים שהם גם הבסיס של כל הקומיקס של דיסני לעקוב אחריהם-כולל היצירה הקלאסית של “The Duck Man”, סיפורי דונלד דאק והדוד סקרוג ‘המדהימים של קרל ברקס. דברו על אפי מיקי!

בעוד שרבים מהסיפורים הקלאסיים של Gottfredson Mickey Mouse הוגדרו מחדש לפורמט קומיקס והודפסו ככאלה, כל רצועת העיתונים המקורית מעולם לא נאספה באופן מקיף באנגלית – עד עכשיו!

החל מההשקה של הרצועה משנת 1930 (ובהתחלה מציגה עבודות של האנימטור האגדי UB Iwerk שליליות מקוריות וגיליונות הוכחה. בנוסף, יש יותר מ 50 עמודים של תכונות משלימות מרתקות, והכל בצבע מלא: חומר יצירות אמנות ופרסום מאחורי הקלעים, כמו גם פרשנויות ומאמרים של חוקרים מצוינים, כולל וורן ספקטור, פלויד נורמן, תומאס אנדרה ודוד גרשטיין (עורך משותף של הפרויקט עם גארי גרוט). עיין בצ’אט האחרון של רוג’ר עם גרשטיין לקבלת פרטים נוספים על הפרויקט הנפלא הזה.

מיקי מאוס של וולט דיסני כרך 1: מירוץ לעמק המוות (הראשון מבין 13 כרכים צפויים, מכירות בהמתנה) הוא אחד הפרויקטים הגדולים של הקומיקס השנה. המסירות של פנטגרפיה לאורך עשרות שנים באיכות גבוהה מרוויחה את ההמלצה הגבוהה ביותר של ווסטפילד.

פחד עצמו מספר 1

3.1. אירוע פחד עצמו: דיברתי על פרויקט מארוול החדש הזה בהרחבה בחודש שעבר כאן, כך שלא אבזבז הרבה זמן לחזור על עצמי (לשם שינוי). אבל עכשיו יש לנו מושג מה אנו עומדים בפנינו, כפי שהוכרזו רשמית הנושא הראשון (והקשירים הבלתי נמנעים). לפחות כרגע זה נראה די בשליטה – ספר הפחד של הליבה עצמו (7 גיליונות, מאת מאט שבר, סטיוארט אימונן, ווייד פון גרובדר), הכותרת “צל”: פחד עצמה: החזית הביתית (7 גיליונות מאת כריסטוס גייג ‘, פיטר מיליגן, מייק מייהו, אליה בונטי ואחרים), כמה קשרי סדרה, וזוג ספרים עצמאיים. בדרך כלל אני נהנה מכותרות האירועים “סרגל הצד” האלה, מכיוון שהם נוטים להציע “מבט עין של תולעים” של האירוע המרכזי, מעיני האזרח הממוצע של מארוול U או הגיבורים פחות מהשכבה, ואיך הם מתמודדים עם שיבוש גדול נוסף לאורח חייהם. דרךIR מאוד טבע, הם לא מרגשים מטבעם כמו “העסקה האמיתית”, אבל יש להם הזדמנות להציע תובנה ורקע לאירוע המרכזי שכן הוא מתרחק במהירות העליונה.

עד כה, יש רק כמה סדרות קשרים כדי לפחד מעצמו, אלה שהשבר עצמו מעורב בהם. איירון מן הבלתי מנוצח שנכתב בשבריר יהיה מחובר ישירות, וכך גם הגלגול החדש של המסע למסתורין בכיכובו של הת’ור התומך שחקנים (בזמן ששבר משיק תואר חדש של Mighty Thor, שככל הנראה לא מתכוון לקשור ישירות, לפחות כרגע). שבר מסביר חלק מזה בראיון האחרון שלו עם רוג’ר אש של ווסטפילד כאן, שהוא קריאת חובה, ולו רק לשמוע את מחשבותיו של השבר על דבר-אדם (הדמות הבכורה של מארוול מבוססת פחד, אם כבר לא היית מודע).

פחד עצמו: חטא עבר

יש את הפחד עצמו זרקור, שהוא הפרק של מגזין Spotlight Marvel על האירוע, הכולל ראיונות עם שבר וגם אימונן, כמו גם מבט על אירועי מארוול גדולים אחרים מהעבר, ותכונה על המסע המקורי אל תוך התעלומה ת’ור רון , נכתב על ידי בוב גרינברגר. ו ו ואז יש פחד עצמו: העבר מספר 1 של SIN-אחד מאותם פרויקטים של מארוול המפזרים באמת שכוללים גם “רצף מסגור” קצר (בדרך כלל חמישה עמודים או פחות). לכאורה, הספר הזה מדפיס מחדש את ההופעה הראשונה של הרע הגדול של הפחד עצמו, החטא (המכונה גם בתו של הגולגולת האדומה), שהיה מדהים אם הוא לא היה מתרחש באמצע ריצת הוואקאדל של מארק גרונוולד של סיפורי כובע מטורפים – זה שמציג קפטן אמריקה נסגרה לנער של 98 פאונד (ומנסה להילחם בתלבושת רחבה באמת) מול פולחן מוות בגיל ההתבגרות ואחיות החטא (שכמו חטא, יש סיפור מוצא סופר-מצמרר: זה של נערות צעירות מזדקנות במהירות בַּגרוּת). לא חיוני. יש לקוות שמארוול תעלה בחושים ותעלה את קומץ העמודים החדשים באתר שלהם בשלב מסוים, אם הם באמת חשובים.

וזהו (עד כה) לפחד עצמה קשורות. כמובן שמארוול טרם שחררה את רשימת הבדיקה המלאה של הפחד עצמו … זה אולי משהו לפחד מעצמו!

מיס פיורי

4 & 5. הזעם והפרוותי: שתי בחירות מדהימות מהספרייה של הקומיקס האמריקני החודש: העלמה פיורי היא אוסף בן 240 עמודים של הסיפורים הטובים ביותר של גיבור העל הנשי הראשון שנוצר ונמשך על ידי אישה, Terpé המוערך טחנות. מתחילים את החיים כדמויות השנייה (של רבים) שנקראו The Black Fury, ההרפתקן הסקסי הזה (עם תלבושת חתול) עלה לראשונה לראשונה בשנת 1941 כרצועת קומיקס ביום ראשון בלבד. בסופו של דבר היא התפרסמה בשם העלמה פיורי, והרפתקאותיה נמשכו עד שנת 1952, אז מילס פרשה ברובם מהקומיקס. Marvel Comic ו בעוד שחומר העלמה פיורי הודפס מחדש מספר פעמים במהלך השנים על ידי מפרסמים קטנים, לטיול האחרון הזה, הסיפורים הטובים ביותר נבחרו על ידי טרינה רובינס. עבודת העלמה של מילס הייתה כל כך פופולרית בקרב WWII G.I.S, הדמות המהממת נצבעו בדרך כלל על חרוטים של האף של מפציציהם. מה שהופך אותה לגיבורת פצצה אמיתית.

מחוז בלום הספרייה השלמה כרך א ‘. 4

כמו כן, החודש אוספי מחוז בלום המוערכים של IDW ממשיכים עם כרך 4, שלם עם ביל החתול על השער. רצועות אלה הן מהתקופה בה היוצר ברקלי נשם זכה בפרס פוליצר לקריקטורות עריכה. הוא גם שבר את גבו בהתרסקות מטוס אולטרה -אור – מה שגרם לא רק לעיכוב הרצועה, אלא הפך למספוא עבור סטיב דאלאס הידוע לשמצה בשבר את רצף הגב שלו – אם כי במקרה זה, זה היה בגלל שסטיב היה